Magnetoterapia urządzenia. Uzyskaj więcej informacji na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]