Potrzebujesz informacji o korekcji starczowzroczności? Dobrze trafiłeś!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy uniemożliwia czytanie książek, pisanie, użycie telefonu komórkowego czy laptopa, a także wykonywanie szeregu codziennych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji albo jej całkowitej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne przeważnie nie są tanie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wobec tego wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczna?

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć licznych problemów przy realizowaniu koniecznych, najprostszych czynności. Ludzie mający to schorzenie (należy podkreślić, że często pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się już czterdziestce) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również podróżami komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania ceny artykułu). Na domiar tego, w przeciwieństwie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a używanie okularów okazuje się dla chorego uciążliwe. Nie należy też zapominać, że wada ta się bezustannie pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują w większości wypadków osłabieniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – eliminacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by w czasie jednego zabiegu zupełnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]